Kontakta oss

Varmt välkommen att kontakta oss om du vill veta mer om vårt företag och tjänster. Linotols servicekontor ligger i Norrköping och våra övriga kontor finns i Stockholm, Göteborg, Alingsås samt Umeå. Nedan hittar du också uppgifter till kontaktpersoner på våra affärsområden.

Linotol AB
Ramshällsvägen 9
602 38 Norrköping
Tel: +46 (0)10-141 48 00
E-post: info@linotol.se

E-post Anbudsförfrågningar: forfragan@linotol.se

Betonggolv och konstruktioner

Oskar Jansson

Betonggolv och konstruktioner

Affärsområdeschef

+46 (0)73-358 54 88
oskar.jansson@linotol.se

Frederic Jelldéus

Betonggolv och konstruktioner

Regionchef Väst/Syd

+46 (0)70-947 22 25
frederic.jelldeus@linotol.se

Peter Mjörnell

Betonggolv och konstruktioner

Produktutveckling

+46 (0)70-947 22 20
peter.mjornell@linotol.se

Richard McCarthy

Betonggolv och konstruktioner

Teknisk Chef

+46 (0)70-726 40 01
richard.mccarthy@linotol.se

Wiktor Holstenson

Betonggolv och konstruktioner

Entrepenadchef

+46 (0)70-259 08 64
wiktor.holstenson@linotol.se

Michael Lappalainen

Betonggolv och konstruktioner

Arbetschef Öst

+46 (0)70-351 20 72
michael.lappalainen@linotol.se

Conny Gustafsson

Betonggolv och konstruktioner

Regionchef Öst

+46 (0)70-635 23 65
conny.gustafsson@linotol.se

Kevin Cicek

Betonggolv och konstruktioner

Regionchef Norr

+46 (0)70-756 54 27
kevin.cicek@linotol.se

Håkan Svensson

Betonggolv och konstruktioner

Affärsutvecklare Väst

+46 (0)70-947 22 22
hakan.svensson@linotol.se

David Weissmann

Betonggolv och konstruktioner

Kalkylchef

+46 (0)70-381 81 72
david.weissmann@linotol.se

Elias Edwardsson

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)73-373 00 75
elias.edwardsson@linotol.se

Mikael Jakobsson

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)70-237 90 70
mikael.jakobsson@linotol.se

Adam Johansson

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)72-220 73 54
adam.johansson@linotol.se

Markus Olsson

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)702 10 23 00
markus.olsson@linotol.se

Axel Hemer

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)73-358 17 40
axel.hemer@linotol.se

Anton Gustafsson

Betonggolv och konstruktioner

Projektledare

+46 (0)73-082 45 58
anton.gustafsson@linotol.se

Sharawan Landoberg

Betonggolv och konstruktioner

Projektledare

+46 (0)72-535 16 81
sharawan.landoberg@linotol.se

Fogfria golv

Joachim Stålberg

Fogfria golv

Affärsområdeschef

+46 (0)70- 417 69 60
joachim.stalberg@linotol.se

Mats Stenberg

Fogfria golv

Arbetschef

+46 (0)70-092 42 70
mats.stenberg@linotol.se

Christer Johansson

Fogfria golv

Projektledare / arbetsledare

+46 (0)72-550 03 70
christer.johansson@linotol.se

Golvteknik

Joachim Stålberg

Fogfria golv

Affärsområdeschef

+46 (0)70- 417 69 60
joachim.stalberg@linotol.se

Ekonomi & ledning

Michael Larsson

Ledning

Koncernchef

+46 (0)73-358 50 70
michael.larsson@linotol.se

Ulf Wiklund

Ekonomi & Administration

Ekonomichef

+46 (0)70-929 53 85
ulf.wiklund@linotol.se

Marcus Ekholm

Ekonomi & Administration

Redovisningsansvarig

+46 (0)70-629 39 48
marcus.ekholm@linotol.se

Sara Mählqvist

Ekonomi & Administration

Redovisningsekonom

+46 (0)10-141 48 14
sara.mahlqvist@linotol.se

Truls Karlberg

Ekonomi & Administration

Redovisningsekonom

+46 (0)76-114 83 64
truls.karlberg@linotol.se

Linda Widerström

Ekonomi & Administration

HR-ansvarig

+46 (0)70-254 14 97
linda.widerstrom@linotol.se

Lotta Blomberg

Ekonomi & Administration

Ekonomiassistent

+46 (0)10-141 48 73
lotta.blomberg@linotol.se

Sandra Holmgren

Ekonomi & Administration

Löneadministratör

+46 (0)70-565 68 98
sandra.holmgren@linotol.se

Norge

Wiktor Holstenson

Norge

Ansvarig Norge

+46 (0)70-259 08 64
wiktor.holstenson@linotol.se