Kontakta oss

Varmt välkommen att kontakta oss om du vill veta mer om vårt företag och tjänster. Linotols servicekontor ligger i Norrköping och våra övriga kontor finns i Stockholm, Göteborg, Alingsås samt Kolding i Danmark. Nedan hittar du också uppgifter till kontaktpersoner på våra affärsområden.

Linotol AB
Ramshällsvägen 9
602 38 Norrköping
Tel: +46 (0)10-141 48 00
E-post: info@linotol.se

Betonggolv och konstruktioner

Oskar Jansson

Betonggolv och konstruktioner

Affärsområdeschef Öst/Nord

+46 (0)73-358 54 88
oskar.jansson@linotol.se

Frederic Jelldéus

Betonggolv och konstruktioner

Regionchef Väst/Syd

+46 (0)70-947 22 25
frederic.jelldeus@linotol.se

Peter Mjörnell

Betonggolv och konstruktioner

Produktutveckling

+46 (0)70-947 22 20
peter.mjornell@linotol.se

Richard McCarthy

Betonggolv och konstruktioner

Teknisk Chef

+46 (0)70-726 40 01
richard.mccarthy@linotol.se

Wiktor Holstenson

Betonggolv och konstruktioner

Entrepenadchef

+46 (0)70-259 08 64
wiktor.holstenson@linotol.se

Michael Lappalainen

Betonggolv och konstruktioner

Arbetschef Öst/Nord

+46 (0)70-351 20 72
michael.lappalainen@linotol.se

Conny Gustafsson

Betonggolv och konstruktioner

Regionchef Öst/Norr

+46 (0)70-635 23 65
conny.gustafsson@linotol.se

Fredrik Tambour

Betonggolv och konstruktioner

Marknad & Försäljning

+46 (0)73-067 06 66
fredrik.tambour@linotol.se

Håkan Svensson

Betonggolv och konstruktioner

Affärsutvecklare Väst

+46 (0)70-947 22 22
hakan.svensson@linotol.se

David Weissmann

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)70-381 81 72
david.weissmann@linotol.se

Elias Edwardsson

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)73-373 00 75
elias.edwardsson@linotol.se

Kevin Cicek

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)70-756 54 27
kevin.cicek@linotol.se

Mikael Jakobsson

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)70-237 90 70
mikael.jakobsson@linotol.se

Joel Kristoffersson

Betonggolv och konstruktioner

Entreprenadingenjör

+46 (0)76-114 83 64
joel.kristoffersson@linotol.se

Armerad betong

Pontus Överhem

Armerad betong

Affärsområdeschef

+46 (0)73-064 85 09
pontus.overhem@linotol.se

Marcus Svensson

Armerad betong

Arbetschef

+46 (0)73-316 25 61
marcus.svensson@linotol.se

Ludwig Överhem

Armerad betong

Entreprenadingenjör

+46 (0)70 226 40 70
ludwig.overhem@linotol.se

Fogfria golv

Joachim Stålberg

Fogfria golv

Affärsområdeschef

+46 (0)70- 417 69 60
joachim.stalberg@linotol.se

Mats Stenberg

Fogfria golv

Arbetschef

+46 (0)70-092 42 70
mats.stenberg@linotol.se

Christer Johansson

Fogfria golv

Projektledare / arbetsledare

+46 (0)72-550 03 70
christer.johansson@linotol.se

Golvteknik

Tomas Staaf

Golvteknik

Affärsområdeschef

+46 (0)72-210 36 22
tomas.staaf@linotol.se

Adam Johansson

Golvteknik

Entreprenadingenjör

+46 (0)72-220 73 54
adam.johansson@linotol.se

Ekonomi & ledning

Michael Larsson

Ledning

Koncernchef

+46 (0)73-358 50 70
michael.larsson@linotol.se

Ulf Wiklund

Ekonomi & Administration

Ekonomichef

+46 (0)70-929 53 85
ulf.wiklund@linotol.se

Marcus Ekholm

Ekonomi & Administration

Redovisningschef

+46 (0)70-629 39 48
marcus.ekholm@linotol.se

Sara Mählqvist

Ekonomi & Administration

Ekonomiassistent

+46 (0)10-141 48 14
sara.mahlqvist@linotol.se

Margareta Andersson

Ekonomi & Administration

Ekonomiassistent

+46 (0)73-073 87 03
margareta.andersson@linotol.se

Helena Lagerbäck

Ekonomi & Administration

Receptionist

+46 (0)70-565 68 98
helena.lagerback@linotol.se

Danmark & Norge

Henrik Slot

Danmark

Ansvarig Danmark

+45 (0)2683 2799
henrik.slot@linotol.dk

Wiktor Holstenson

Norge

Ansvarig Norge

+46 (0)70-259 08 64
wiktor.holstenson@linotol.se